Udany start LOTOS Cup

Dodany: 2018-01-28 11:48:30

W czołówce swoich kategorii znaleźli się nasi uczniowie na inaugurację cyklu „LOTOS Cup”.

Rywalizacja na kompleksie skoczni COS-OPO w Szczyrku – obiektach K-40 i K-70 – zainaugurowała tegoroczną edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup.

W gronie startujących o kilka wartościowych wyników postarali się uczniowie SMS Szczyrk w Buczkowicach. W kategorii junior B dwukrotnie 2. miejsce wywalczył Szymon Jojko, na podium stanęli także Maciej Zborowski i Piotr Kudzia. Wśród juniorów A 2. lokaty przypadły Pawłowi Twardoszowi, a najniższy stopień podium zajął Mateusz Rajda. Na odnotowanie zasługują także miejsca tuż za „pudłem” Wiktora Pękali, Kacpra Koniora oraz wspomnianego Rajdy. Lokaty numer 3. w obu konkursach zdobył w grupie junior C Jan Habdas. Arkadiusz Jojko w tej samej kategorii był 4., a Bartłomiejowi Klimowskiemu przypadły w udziale miejsca 5. i 6. Zmagania juniorek nieźle, bo na 5 pozycji zakończyła z kolei Nicole Konderla.

Przypomnijmy, że program „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Nieprzerwanie od 2005 r. w ramach programu organizowane są zawody. Celem głównym jest promocja i rozwój skoków narciarskich dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie największych talentów wśród młodych skoczków oraz kombinatorów norweskich.